Nowa firma - cit

Forum

Cit (andrzej)
powiem jak ja to robie , wszytskie koszty nie KUP ksieguje sobie na konto 310 , do tego mam analityke i 310-00 rozliczenie nie kup .Robie po prostu dodatkowy dektet, np: PFRON ksieguje Wn 4 /5 Ma 250 /490 i dodatkowy dekret na ta sama kwote co 4 wn 310xxx MA 310-xxx robieniu cit to bardzo upraszcza poniewaz robie wydruk 310 i mam wszytkie koszty nie KUP pozdr aga
(więcej...)

2
pilne CIT (agata s)
Witam. Mam wątpliwości odnośnie sposobu obliczania zaliczek na podatek dochodowy od osób prawnych. Czy w ciągu roku należy postępować tak jak przy rozliczeniu rocznym i potrącać koszty bezpośrednie dopiero w momencie wystąpienia konkretnego przychodu. Proszę o pilna odpowiedź.
(więcej...)

1
Cit 8 (robaczek)
Będę wypełniał deklarację CIT-8 po raz pierwszy mam sporo pytań i wątpliwości związanych z całą operacją. Dla niektórych zapewne starych wyjadaczy podatkowych odpowiedzi na moje pytania mogą wydać się łatwe, nie mniej jednak bardzo proszę o fachową pomoc i w miarę możliwości jasne odpowiedzi na poniższe pytania. Co należy rozumieć przez pojęcie przychód?? - czy do przychodu osiągniętego w roku rozliczeniowym 2009 należy dodać środki pieniężne, które pozostały na koniec poprzedniego 2008 roku??? Koszty uzyskania przychodu to wszelkie wydatki poniesione w danym roku rozliczeniowym??? czy do kosztów można zaliczyć środki wydane na zakup sprzętu gaśniczego??? czy darowizna przekazna na leczenie druha to też koszt??? Co należy dołączyć do deklaracji podatkowej???
(więcej...)

1
Cit8 - pomoc (Janka)
Podatek od dywidendy wykazujesz w PIT-8AR, który mamy obowiązek złożenia do końca lutego.
(więcej...)

2
Cit D (Kawola)
Hey. Mam takie małe pytanko. Czy ten załącznik do pit jest dostępny w programie? Wiecie może?
(więcej...)

1

Dodaj nowy temat:

Tytuł:
Autor:
Wpisz poprawną odpowiedz
aby wysłać wiadomość
Jakiego koloru jest zielona piłka?